Fuks

Obyčejná neděle národního umělce Ladislava F., spisovatele.

Inscenace volně inspirovaná knihou Jana Poláčka Příběh spalovače mrtvol, Fuksovým dílem, Fuksovým životem a sledováním filmů Luigiho Viscontiho spadá do opomíjeného subžánru psycho biddy.

Stárnoucí spisovatel v bubenečském bytě se svou umírající matkou a obskurními přáteli. Fuks sedí doma v Bubenči a vůbec nemá strach. Jen obavy-obavy jen. Ale strach není jen, když beránka ve znaku má tohle creepy město.

Věnováno jevištní kráse a Jaroslavu Čejkovi

Hrají: Michal Dudek j. h., Petr Pochop, Stela Chmelová, Jan Kačena j. h.

Režie: Jan Kačena

Výprava: Barbora Kačena

Premiéra: 31. ledna 2015

Délka: 60 minut

Pěje: Patrik Battya j.h.


Videopozvánka


Toto představení již nehrajeme.


Rozhovor: Jan Kačena

Jakub Jiřiště : www.mepass.cz, 27. 01. 2015

Mladý režisér Jan Kačena 31. ledna uvádí na prkna divadla D21 inscenaci Fuks, která popisuje s mnoha přesahy jeden den ze života nevyzpytatelného českého spisovatele Ladislava Fukse. Jak režisér vnímá pro mnohé kontroverzní osobnost, jaký klíč zvolil k jejímu otevření a proč je pro něj film důležitou pomůckou při přípravě inscenace? Více se dozvíte v našem rozhovoru.

Kdy jste se s Ladisl...

(celý článek)

Fuks

Vladimír Mikulka : www.nadivadlo.cz, 01. 02. 2015

Obyčejná neděle národního umělce Ladislava F., spisovatele

Některá setkání vzbuzují velké naděje. Třeba když se kovaně „divný“ režisér Jan Kačena pustí do trochu jinak divného prozaika Ladislava Fukse. Jenže velké naděje mohou také skončit velkým zklamáním.

Barbora Kačena navrhla v malém sálku D21 scénu, která v mezích možností evokovala legendární Fuksův dejvický byt, herci nevýr...

(celý článek)

Ladislav Fuks pohledem Divadla D21

Martina Feltlová, Karel Kratochvíl : www.rozhlas.cz, 30. 01. 2015

Fuks – takto lapidárně nazvali v pražském Divadle D21 nové představení, ve kterém se autor a režisér Jan Kačena zabývá komplikovanou osobností spisovatele Ladislava Fukse. Premiéra je 31. ledna.

Úzkost a utrpení, bizarní postavy, samotáři, hororové příběhy, morbidní výjevy i groteskní humor, ale také třídní nepřátelé, vítězný Únor a mládí Julia Fučíka, tedy témata poplatná komunistickém ...

(celý článek)