SEZÓNA 2022/23 

Amputace srdce

 
Lze žít bez srdce? Dá se o něj dobrovolně přijít? A co ho prostě odříznout? V této sezoně budeme mapovat osudy těch, kteří se za různých okolností rozhodli svá srdce umlčet, přesněji řečeno zkusili vypudit cit – a možná, že i soucit – ze svého života. Nebo za ním naopak jít i „přes mrtvoly“.  Projdeme klikatou cestou od lásky k nenávisti a třeba si sáhneme až do hloubi svého vlastního srdce.
 

KRVAVÁ SVATBA    
Federico García Lorca
Jedna z nejslavnějších her „básníka temné smrti“, strhující drama o lásce a vášni až za hrob. Od vzniku tohoto ikonického textu uplynulo již 90 let, stále má ale kouzlo i moc promlouvat k srdci diváka v jakékoli době. Radikální výklad i úprava Lorcova textu pracuje se třemi podobami či životními stádii ženy. Současný svět poznamenávaný válkou nás vyprovokoval k zamyšlení, jak by vypadalo lidské společenství, které náhle přišlo o muže a jak by v takovém uspořádání fungovaly ženy.
 
Režie: Diana Šoltýsová 
Premiéra: 25. listopadu 2022
 
 
 
BENEŠŮV POSEL 
Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Vůbec první divadelní zpracování tzv. Nečasovy mise! Autorský projekt osvědčeného režijně-dramaturgického tandemu, jinak též vůdčích osobností Divadla DRAK, kteří už v D21 stvořili výrazné inscenace CLOUD a Emil čili O Háchovi. Tentokrát se zaměří na další historické téma, které se však naší současnosti dotýká možná více, než bychom si přáli. To téma lze pracovně nazvat „muži kolem Mnichovské dohody”. 
 
Režie: Jakub Vašíček
premiéra:
duben 2023


 
PĚNA DNÍ
Boris Vian
Adaptace kultovního románu francouzského spisovatele a muzikanta. Lehkonohý, fantaskní, humorný i zdrcující výlet do krajiny srdce – do lehce absurdního světa, kde vodovodní potrubí obývají úhoři, z piana prýští alkohol a v plicích vám může vyklíčit leknín. Je to svět zdánlivě bez pravidel, ve skutečnosti je ale stejně neúprosný jako ten náš. Čeká vás oslava lásky, svobodné imaginace i memento toho, čemu nikdo z nás neujde, jakkoli máme přirozené sklony koupat se bezstarostně v pěně dní.
 
Režie: Jakub Šmíd
Premiéra:
květen 2023