DIVADLO D21 
 
KDO JSME
 
Jsme nezávislá profesionální scéna, která má touhu dělat divadlo po svém. Progresivně a tak, aby to nás i diváky společně vzrušovalo a bavilo. Témata pro divadelní inscenace čerpáme hlavně ze současnosti – z toho, co nás obklopuje, rozčiluje nebo rozesmívá. Limity a problémy všeho druhu nás inspirují. Baví nás adaptovat pro divadlo českou a světovou literaturu nebo svérázným způsobem interpretovat klasické dramatické texty. Podněty k inscenacím a projektům rádi hledáme i za hranicemi světa literatury – ve filmu, v hudbě, na internetu nebo ve vlastních zážitcích. Sledujeme silné příběhy a aktuální témata. Naše publikum je mladé bez ohledu na věk, stejně tak herci. Jsme prostorem pro výrazné režisérské osobnosti, pro kreativní autorské přístupy. Naší jevištní poetice je blízká divadelní zkratka, herecký střih, svižný způsob vyprávění a imaginace s využíváním antiiluzivních prostředků. Baví nás riskovat a objevovat! A těší nás, když do toho jdete s námi.
 
CO JE PRO NÁS DŮLEŽITÉ? 
 
·         Celospolečenská témata a tvůrčí polemika o nich. 
·         Dialog, komunikace, otevřenost, setkání. 
·         Místní kulturní život a komunitní funkce divadla. Chceme být součástí sousedského života na Vinohradech a spoluvytvářet jej. 
·         Vztah s divákem. Divadlo není jen budova – je to názor, který nás spojuje s lidmi kolem nás. Naši diváci mají šanci se účastnit, ptát, zapojit se nebo nás podpořit. 
 
JAKÉ HRY UVÁDÍME? 
 
·         adaptace literárních předloh i vlastní autorské texty
·         nové interpretace klasických dramatických textů opírající se o výrazná režijní východiska 
·         pohádky
 
CO NABÍZÍME? 
 
·         večerní představení 
·         nedělní pohádky pro rodiny s dětmi
·         představení pro školky a školy (projekt DIVADLO ŠKOLÁM)
·         Dorosteneckou divizi